Aktuality16. 06. 2022  holstein  Radostné očekávání srpnových výsledků
 Na začátku června byl proveden neveřejný výpočet plemenných hodnot genomických holštýnských býků. Data jsou zasílána majiteli, ale nejsou veřejně publikována. Pro nás je důležité, že se v těchto výpočtech objevují býci, které jsme registrovali v posledním období. Již dnes se těšíme na srpnový výpočet, který potvrdí správnost naší volby. Velmi dobře se prezentují dva noví býci Smaug PP NBR 131 a Fellani NBR 130. Tito býci jsou úspěšně využíváni v SRN a několika dalších zemích. Chceme vás tímto upozornit na jejich kvality a dostupnost pro naše chovy.
 
Smaug PP NBR 131 (Simon P x Match P x Kerrigan).
Dcery mají vysoký potenciál ekonomické produkce. Předpokládáme výborný zdravotní stav s výraznou dlouhověkostí. Funkční exteriér s vysokou vhodností korekce krátkých struků. Telení je hodnoceni jako průměrné. Hlavní devizou Smauga je kromě výborného původu hlavně homozygotní bezrohost. V tomto znaku se jedná o nejlépe postaveného genomického býka v SRN. Veškeré potomstvo je bezrohé. Dcera Smauga by měly přinášet svým chovatelům dlouhodobý zisk a prosperitu. Rozšířením genu bezrohosti ve svém stádě dosáhnete konkurenční výhody.

Fellani NBR 130 (Freemax x Yoyo x Profit)
Mladý býk s výborným potenciálem. Ze strany matky najdeme méně využívané americké býky. Původ je tedy zajímavý pro mnoho chovů. Odhad produkce potomstva je impozantní. Vysoký nárůst množství mléka i složek. Beta kasein A2 A2, kappa kasein BB. Výborný zdravotní index a odhad dlouhověkosti. Ideální exteriér s vysokým potenciálem pro využití robotického dojení. Prodlužuje délku struků. Telení po býku je průměrné až lehčí. Všechny výše uvedené vlastnosti vytváří komplexního plemeníka, vhodného k širokému využití v našich chovech.  K dispozici také sexované ID.