Aktuality02. 11. 2022  holstein  Představení nových býků
 Podzimní nabídka se rozšířila o celou řadu zajímavých býků. Dnes vám představíme býky Pogba, Grady a Aljano. Jedná se o špičkové plemeníky vhodné do podmínek ČR. Věříme, že se mezi nimi najde důstojný nástupce legendárního Semina nebo aktuálně nejlepšího prověřeného býka v ČR, Garida.
 
POGBA NBR 175 (Public x Gymnast x Missouri)
Mladý býk s výraznou stopou kanadské genetiky. Špičkový exteriér potomstva vhodný k robotickému dojení. Výborně upnutá vemena s dlouhými struky. Navýšení produkce mléka a hlavně mléčných složek. Zdravotní potenciál s dlouhověkostí má výrazný vliv na vysoký ekonomický index. Pogba je nositelem požadovaných genů kappa kasein BB a beta kasein A2A2. Průměrné telení. Doporučujeme k širokému využití na krávy pro novou generaci špičkových plemenic.

GRADY NBR 176 (Gladius x Prosperous x Mission P)
V původu několik býků úspěšně používaných v ČR. Grady je nositelem vysokého potenciálu v produkci. Mléko i složky jsou nadstandartní. Velmi dobře je hodnocen zdravotní stav potomstva. Dlouhověkost a ekonomický přínos pro chovatele jsou nesporné. Doporučujeme využívat k připouštění krav. Grady je vhodný k širokému nasazení.

ALJANO NXB 895 (Arrozo x Riveting x Bubba)
Polobratr aktuální jedničky gTOP v SRN (Arizona NXB 896). Vysoký souhrnný index RZG 159. Navýšení produkce mléka s extrémním nárůstem produkce mléčného tiku a bílkoviny. Ideální exteriér nenavyšující tělesný rámec a prodlužuje délku struků. Potomstvo má pevný základ zdraví a dlouhověkosti. Obrovský ekonomický potenciál v porovnání s průměrem populace. Telení po býku je snadné. Aljano se s velkou pravděpodobností zařadí mezi úspěšné býky i v našich podmínkách.