Aktuality25. 02. 2019  holstein  Prověřená kvalita do vašeho stáda.
V záplavě nových genomických býků někdy zapomínáme na špičkové plemeníky minulých let, kteří prokázali své vysoké kvality hodnocením dcer. Na tomto místě bychom vám rádi některé z nich připomněli a nabídli vám excelentní genetiku za zajímavé ceny.

BARCLEY NXB 580 (Balisto x Epic x Man-O-Man)
Náš aktuálně nejlépe hodnocený býk prověřený na dcerách v SRN. Jedná se o komplexního býka s vysokou spolehlivostí. Chovateli je ceněn výrazný nárůst produkce mléčných složek při zachování vysoké produkce mléka. Výborný exteriér, vhodný korektor krátkých struků. Výborné znaky fitness a dlouhověkosti. V neposlední řadě snadné telení. Býka jsme dovezli v lednu 2019 a v současnosti je již chovatelům plně k dispozici.

BOARD NXB 266 (Boss x Epic x Niagra)
Nasazen v ČR jako genomický býk s vysokým potenciálem pro šlechtění. Výsledkem je u nás velmi úspěšný plemeník Vancouver. Exteriér potomstva je hodnocen jako výborný s důrazem na špičkové utváření končetin. Potenciál produkce mléka a složek dává dostatečnou rezervu k navyšování celkové užitkovosti. V ČR vyhodnocen jako býk vhodný na jalovice.

BALU NXB 366 (Balist x Epic x Goldwyn)
Taktéž nasazen v ČR jako genomový plemeník, který úspěšně zvládl přechod do kategorie býků prověřených na dcerách. V Německu byl znovu nasazen do připařovacích plánů. Mléčný potenciál dcer mu zajišťuje solidní hodnocení. Velmi zajímavé je i hodnocení zevnějšku. Balu je vhodným korektorem příliš blízko postavených struků. Potomstvo je doporučováno do stájí s robotickou technologií dojení. Lehčí porody.

FAGENO RED 613 (Fidji x Ruacana x Ludox)
Patří k první generaci genomově hodnocených býků, ale zároveň se jedná o naši stálici a nejúspěšnějšího reda posledních let. Fageno má více než 7 tisíc hodnocených dcer. Produkce mléka je výborně hodnocena v ČR i SRN. Fantastické navyšování mléčných složek. Funkční exteriér a snadné telení. Vysoká vlastní plodnost v SRN. U nás byl několik sezón pro tuto vlastnost nasazován na problematické kusy, což se projevilo na hodnocení plodnosti. Každý, kdo tohoto býka používal, vám potvrdí vysoké kvality v plodnosti. Celkové hodnocení Fagena v ČR je na úrovni 135,4 SIH. Při těchto výsledcích je obrovskou devizou alternativní původ tohoto býka zejména pro černostrakatou holštýnskou populaci.

CANTUS NEO 660 (Commander x Supersire x Bookem)
Cantus doposud patří mezi genomové býky, ale v letošním roce již očekáváme jeho přechod do skupiny býků prověřených na dcerách. Komplexností všech výsledků odolává Cantus v hodnocení i výrazně mladším býkům a stabilita výsledků dává naději na hladký přechod do kategorie prověřených býků. Cantus má výborný poměr cena/výkon a je vhodný k plošnému nasazení za účelem produkce vysoce kvalitního potomstva.

Starší prověření býci nabízejí prověřenou kvalitu za výhodnou cenu. Pro chovatele je to možnost navrátit se k býkům, které již používali a kteří mají v daném stádě ty nejlepší výsledky. V případě zájmu vám rádi pomůžeme s tvorbou připařovacího plánu.