Aktuality01. 04. 2020  holstein  Nejlepší produkční kráva v Německu
 Odborný časopis „TopAgrar“ ve spolupráci s Arbeitsgemeinschaft Lebenslinien (pracovní skupina pro chov robustních krav s dlouhou životností) vyhlásil dne 27.3. 2020 vítězku soutěže o nejlepší produkční krávu v SRN. Šampionkou se stala kráva Elane EX90 (Lentini RF x Pretch) s celoživotní užitkovostí 148.200 kg mléka a průměrnou užitkovostí za 13 laktací 11.400 kg mléka. Chovatelem je rodina Flitz z Uplengenu v Dolním Sasku.
 Elane začala svou produkci v roce 2005, kdy na první laktaci nadojila jen 7.000 kg mléka. Produkce se časem výrazně zlepšila až na současnou špičkovou úroveň. Chovatel zdůrazňuje nízké náklady na veterinární ošetření a celoživotní nízký obsah SB v mléce. Navíc Elane vyniká výborným exteriérem s důrazem na končetiny a vemeno. I na třinácté laktaci je vemeno dobře upnuté s výbornou texturou. I přes svůj věk je Elane ve velmi dobré kondici. Nezbývá než poblahopřát majitelům k této výjimečné krávě.
Pro chovatele v ČR je důležité, že otec Lentini RF (NEB 787) byl využíván i v ČR. Pokud jste odebírali ID od firmy Haná Genetik s.r.o. s velkou pravděpodobností najdete tohoto skvělého plemeníka v původech svých krav. Věříme, že i v současnosti nabízíme plemenářský program, který produkuje podobně úspěšná zvířata.