Aktuality09. 04. 2020  holstein  Dubnová genomová TOP – NÁVRAT KRÁLE
 V hodnocení genomických býků v ČR nastala zcela unikátní situace. Po krátké pauze se na první místo vrátil SEMINO NEO 749. Býk narozený v roce 2016 a registrovaný v ČR na konci roku 2017, znovu překonal všechny mladší konkurenty a vrátil se na vrchol TOP. O Seminovi jsme již napsali téměř vše. Za dva roky úspěšného působení v našich chovech, zanechal výraznou stopu. Z aktuálně genomového hodnocených jalovic, jsou z prvních pěti čtyři dcery Semina. Již dnes vidíme syny Semina, kteří se úspěšně umísťují v TOP. Pokud chcete zlepšit kvalitu další generace krav, použijte ve svém stádu býka Semino.
 Únorová jednička gTOP býka APACHE NXB 642, potvrdil svou vysokou kvalitu a s hodnocením gSIH těsně pod 150 obsadil čtvrté místo. Jistě se sním budeme setkávat i při dalších hodnoceních.
První desítku uzavírá Barbados NXB 465. Do ČR zatím dovážen jen v omezeném množství, ale s velkým potenciálem. Zajímavý původ, výborný exteriér, vysoká produkce složek, nadprůměrná vlastní plodnost – to je vizitka býka Barbados. Na čtrnáctém místě je Simon P NEO 887. Simon je výborně hodnocen v SRN. Reprezentuje esenci našeho šlechtitelského programu (Semino x Board). Vysoká produkce mléka, výborný exteriér a vysoce hodnoceny znaky fitness. Simon P přenáší gen bezrohosti. U poloviny potomstva není nutné provádět odrohování.
V první padesátce TOP najdeme ještě starší býky Rafting, Cashpoint, Garido, Fisko a Metaxa. Všichni tito býci potvrdili kvalitu v podmínkách ČR a jich potomstvo bude základem úspěšného stáda. Do této kategorie patří také podzimní novinka Tosco NXB 628 (AltaTopshot x Rubicon). Ke všem pozitivům nabízí ještě vhodnost svého potomstva k robotickému dojení.
Věříme, že využijete naší nabídky a budete spokojeni s potomstvem našich býků.