Aktuality29. 03. 2021  holstein  Jackson NXB 677 - úspěch potvrzený ve dvou populacích.
 Jackson má původ Jameson x Penley x Boss x Beacon x Goldwyn x Bormio x Convincer. Je to zajímavá kombinace s německou rodinou matky, která má základ v USA.
Jackson je narozen v polovině roku 2018 a v současnosti je nabízen v kategorii genomických býků. Odhad plemenných hodnot v SRN a ČR řadí tohoto býka mezi TOP plemeníky. U dcer je odhadována vysoká produkce mléka při navýšení obsahu mléčných složek. Všechny sledované znaky zdraví jsou nad průměrem populace. Výborně je hodnocen potenciál zdraví vemen. Na to navazuje i vysoce nadprůměrná dlouhověkost potomstva a s tím spojená ekonomika produkce mléka. Exteriér je hodnocen jako vynikající s jediným omezením a to délka struků. Telení po býku je hodnoceno jako snadné a je tedy vhodný k připouštění jalovic. Dalším bonusem jsou požadované varianty beta-kaseinu A2 / A2 a kappa kaseinu AB.
Celkově vzato jsou dcery Jacksona výrazné kapacitní zvířata, s výborným zdravím a dlouhověkostí. Chovateli přináší stabilní produkci kvalitního mléka. Výše uvedené vlastnosti zajišťují dlouhodobý ekonomický profit pro majitele. Využitím Jacksona pozitivně ovlivníte kvalitu svého stáda na dlouhou dobu.

(Volný překlad materiálů GGI-SPERMEX GmbH)


25. 03. 2021  holstein  Změna stavby celkového indexu RZG od dubna 2021
 Od dubnového hodnocení dojde k podstatné změně v konstrukci celkového indexu RZG. Změny odrážejí požadavky moderního šlechtění a integrují nové znaky do celkového indexu. Změnou indexu se dále přiblížíme ideálnímu hodnocení plemenných býků a zpřesníme důležitý nástroj šlechtitelů pro volbu ideálních rodičovských kombinací. Cílem zůstává vysoce užitková plemenice s ideálním exteriérem, pevným zdravím a ekonomickou produkcí.


15. 02. 2021  holstein  Úspěch Efforta v Holandsku
 Býk EFFORT RED 648 se narodil na farmě Red Rock Holsteins v nizozemském Beilenu. Je synem Ellmau ze známé rodiny Bonhill Warsi. Jeho matka Bonhill Warsi 124 RDC byla zakoupena jako jalovice. Effort byl jako mladý býka vykoupen německou společností RUW eG. Ve své době byl jedním z nejvyhledávanějších mladých redů v Nizozemsku a Německu. V současnosti je stále jedním z nejlépe hodnocených býků v TOP (NL: 5. místo, D: 20. místo). V ČR jsou výsledky velmi pozitivní a to i v konkurenci všech černostrakatých holštýnských býků.
Nyní se na farmě Red Rock Holsteins těší ze své první vlastní vynikající dcery Efforta. Pětiletá Red Rocks Margrit získala hodnocení EX-90 a je druhou nejlépe hodnocenou dcerou Efforta v Nizozemsku.
Red Rocks Margrit je vnučkou Etaregge Burns A Margrit Red VG-86 (otec Mr. Burns RDC), která se vrací k legendární rodině Dixie-Lee Aspen EX-92. Tato rodina se do Nizozemska dostala dovozem embryí z USA. Farma Red Rocks Holsteins založila úspěšnou větev této rodiny.
Red Rocks Margrit se svou klasifikací EX-90 je desátou generací krav EX a VG v řadě. Její současná celoživotní produkce je 38 166 kg mléka s 4,28% tuku a 3,65% bílkovin.
(Překlad z materiálů RUW e.G.)


arrowLeft ... 5 6 7 8 9 10 11 ... arrowRight