Aktuality01. 04. 2020  holstein  Nejlepší produkční kráva v Německu
 Odborný časopis „TopAgrar“ ve spolupráci s Arbeitsgemeinschaft Lebenslinien (pracovní skupina pro chov robustních krav s dlouhou životností) vyhlásil dne 27.3. 2020 vítězku soutěže o nejlepší produkční krávu v SRN. Šampionkou se stala kráva Elane EX90 (Lentini RF x Pretch) s celoživotní užitkovostí 148.200 kg mléka a průměrnou užitkovostí za 13 laktací 11.400 kg mléka. Chovatelem je rodina Flitz z Uplengenu v Dolním Sasku.


19. 03. 2020  holstein  Nový býk v nabídce
 Od dubna 2020 budeme nabízet nového býka plemene belgické modré. JOOP je mladý býk z linie vhodné do křížení s ostatními plemeny. Důraz je kladen na bezproblémové telení (hmotnost telat při narození okolo 35 kg), výborné osvalení a růstovou schopnost potomstva. Využitím tohoto býka na plemenice, které nejsou vhodné k dalšímu množení, dosáhnete na diverzifikaci příjmů u holštýnských chovů. Telata, kříženci, se výborně prodávají i za současných nízkých cen za holštýnské býčky. Ještě lepší využití je výkrm do porážkové hmotnosti, v podnicích kde na to mají volnou kapacitu.


16. 03. 2020  holstein  Vyjádření k aktuální situaci
 V situaci karanténních opatření musíme omezovat naše návštěvy na chovech. Přesto se budeme snažit informovat vás o nejnovějších možnostech pozitivního ovlivnění vývoje chovu skotu. Naše společnost dostojí všem závazkům. Nadále budeme dodávat inseminační dávky chovatelům. Náš šlechtitelský program je v podmínkách ČR velmi úspěšný. I přes současnou složitou situaci není nutno slevovat z vysokých nároků na kvalitu dodávané genetiky. Předání ID domlouváme individuálně, abychom dodrželi všechny nařízení a omezení. Vypadá to, že dubnové hodnocení ještě spadne do období zvýšených opatření. Budeme vás informovat na našich webových stránkách případně pomocí mailu. Pokud chcete mít jistotu, že vám žádné novinky neuniknou, kontaktujte nás na info@ggi-czech.cz a my vám je budeme zasílat přímo.
Věříme, že společně současné problémy překonáme.
Přejeme vám i vašim blízkým pevné zdraví.
Ing. Petr Brokeš
jednatel GGI CZECH s.r.o.


arrowLeft ... 5 6 7 8 9 10 11 ... arrowRight