Aktuality09. 09. 2021  holstein  Noví býci v nabídce
 Od září budeme nabízet nové špičkové býky, kteří rozšíří naše portfolio býků o další výbornou genetiku. Jedná se o reda Flight Red, aktuální jedničku gTOP v SRN. Druhým novým býkem je Dublin, který nabízí vyváženou kombinaci všech sledovaných znaků a v SRN je prioritně využíván na jalovice jako otec nové generace úspěšných krav.
 
Flight Red (Rubels Red x Born P x Silver)
Aktuální jednička gTOP red holštýnských býků v SRN. Flight Red má zajímavý vlastní původ a vysoký šlechtitelský potenciál. U dcer je očekávána vysoká produkce mléka i mléčných složek. Impozantní je odhad zdravotních znaků a s tím spojená dlouhověkost a ekonomický přínos pro chovatele. Flight Red je žhavá novinka a zatím je využíván převážně ve šlechtitelských chovech. Věříme že po dalším hodnocení v prosinci potvrdí své vysoké kvality a stane se dostupnějším i pro produkční chovy.

Dublin (Durable x Medley x Octoberfest)
Mladý býk s předpokladem vysoké produkce mléka a složek. Dublin má zajímavý původ kombinující německou a převážně americkou genetiku. Exteriér potomstva je hodnocen velmi kladně, je vhodný i do robotických technologií. Predikce zdraví býka i jeho potomstva je výborná. S tím souvisí i výrazná dlouhověkost a extrémní ekonomický potenciál potomstva, který vysoce překračuje průměr populace. Býk je doporučován pro připouštění jalovic. V srpnu 2021 dosáhl v SRN hodnocení RZG 162, které ho vyneslo na 8 místo gTOP v konkurenci tisíců dalších býků.