Aktuality23. 08. 2022  holstein  Aktualizovaná nabídka býků
 Na našich webových stránkách jsou poslední výsledky býků po srpnovém hodnocení. Najdete zde osvědčené býky, ale také úplné novinky z aktuálních žebříčků. Věříme, že si z našich býků vyberete a budete se tak podílet na našem úspěšném šlechtitelském programu.
Připravujeme pro vás také tištěnou formu katalogu.


16. 08. 2022  holstein  Genomické novinky ze SRN
 V srpnovém hodnocení genomických býků v SRN najdeme několik plemeníků, kteří jsou zajímaví i pro naše chovatele. V první fázi budou využíváni převážně ve šlechtitelských podnicích a postupně se prosadí i v produkčních chovech. Jedná se o špičkové zlepšovatele, kteří mají unikátní potomstvo zajišťující prosperitu chovatelů.


10. 08. 2022  holstein  Vítězem srpnového hodnocení býků se stal Garido
 
Po zveřejnění nových plemenných hodnot je možno konstatovat, že jsme našli důstojného nástupce legendárního Semina. Garido NXB 535 (Gymnast x Penley x Boss) se velmi osvědčil v SRN, kde má hodnoceno 986 dcer. Je ceněn zejména pro kombinaci vysoké produkce mléka a složek a výborného hodnocení zdraví potomstva. Výsledky v ČR jsou ještě příjemnější. Aktuální SIH 147,6 je nejvyšší mezi všemi prověřenými býky sledovanými v ČR. Jeho SIH je tak vysoké, že jej překoná pouze nejlépe hodnocený genomický býk Bruno NEO 969 (syn Semina), který bude ale muset své hodnoty obhájit prověřením dcer. Garido je chovatelům plně k dispozici a je šancí na radikální vylepšení genetického potenciálu našich plemenic. Jako první začal Garida využívat podnik Zámoraví a.s. Břest. V srpnovém hodnocení se jalovice CZ 000340779/972 (Garido x Nugget) umístila na druhém místě TOP genomově hodnocených jalovic v ČR. Na první straně TOP najdeme dvě další dcery Garida z tohoto podniku. Gratulujeme podniku Zámoraví a.s. ke skvělé volbě a těšíme se na další hodnocení, v němž se budou objevovat i dcery z dalších podniků.


1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight