Aktuality10. 10. 2018  holstein  Ohlédnutí za Národním holštýnským šampionátem 2018
V pátek 5. 10. 2018 se v Lysé nad Labem sešli příznivci a významní chovatelé holštýnského skotu, aby předvedli svá zvířata. Byla prezentována telata, jalovice, prvotelky i starší krávy. Vrcholem bylo předvedení tří krav s celoživotní užitkovostí nad 100.000 kg mléka. Zajímavým zpestřením byla soutěž mladých vodičů, kde se ukázala nová generace zvířat i chovatelů. Posuzování zvířat se ujal pan Niels Erik Haahr z dánské farmy Anderstrup Holstein.


11. 09. 2018  holstein  Novinky z letního hodnocení v nabídce GGI CZECH
Aktuálně připravujeme nový katalog býků pro nastávající sezonu. Čekají vás staří známí i naprosté novinky, které mají unikátní znaky vhodné do našich chovů.
Podívejte se na krátkou vizitku žhavých novinek ještě před zveřejněním nového katalogu.


11. 09. 2018  holstein  DD Premium a DD Control – pomocník při prevenci onemocnění paznehtu
V mnoha chovech se setkáváme s infekčním onemocněním kůže v okolí paznehtů známým jako dermatitis digitalis (DD). Toto onemocnění může způsobovat výrazné ekonomické ztráty. I když se jedná o nemoc způsobenou převážně prostředím, byl v Německu proveden výzkum na četnost tohoto problému u dcer používaných býků. Výsledky pak potvrdily rozdílnou vnímavost k onemocnění u potomstva jednotlivých býků. Předpokládaný vliv genetického základu zatím není plně objasněn, proto se nebude uvádět jako RPH u všech býků, ale od srpna 2018 budeme označovat značkou DD Control 25% nejlépe hodnocených býků a značkou DD Premium 10% nejlépe hodnocených býků. Využijte nových informací pro větší odolnost vašeho stáda.


arrowLeft ... 2 3 4 5 6 7 8 ... arrowRight