Aktuality08. 03. 2022  holstein  Rozšíření nabídky býků
 První měsíce letošního roku jsou velmi bohaté na nové býky. Od března budeme nabízet nové plemeníky Fellani a Gnabry. Jedná se o mladé býky s vysokým potenciálem pro naše chovatele. Oba jsou k dispozici i v sexované formě za rozumnou cenu a rozšiřují naši nabídku holštýnských býků. Obecně se snažíme nabízet plemeníky, kteří mají potomstvo vhodné do chovů v ČR a mají vysoký ekonomický přínos. V následujícím textu vám představíme oba býky podrobněji.


08. 02. 2022  holstein  Únorové hodnocení krav a jalovic v ČR
 
Hodnocení krav
Nové hodnocení krav pro nás přináší několik radostných výsledků. Býk Semino se úspěšně přesunul do TOP krav. V první desítce najdeme čtyři jeho dcery a v TOP 40 celkem čtrnáct. Dobře se také ukazuje Board NXB 266, kterého najdeme v pozici otce i otce matky. Zajímavě se vyvíjí výsledky u dcer býka Hotspot NXB 490. Nejlépe hodnocenými dcerami red holštýnského býka jsou tři dcery Pace Red RED 701 ze ZD Krásná Hora na 40, 52 a 58 místě Top. Na 63 místě se umístila první dcera býka Garido, který je úspěšně hodnocen v jalovicích. Výše uvedené výsledky potvrzují kvalitu genomového hodnocení, které se potvrzuje na reálném hodnocení dcer. Pro nás je potěšující, že podstatná část nejlépe hodnocených krav má v původu některého z našich býků.


08. 02. 2022  holstein  Noví býci v nabídce
 V únoru budeme rozšiřovat naši nabídku býků o nové plemeníky různých plemen. Prvním z nich je bezrohý red holštýnský býk Sokrates PP RED 819 s velkým potenciálem využití. Druhým je špičkový plemeník Visor P  VIS 001 plemene Brown-Swiss. Třetím býkem je zástupce unikátního masného plemene Pustertaler býk Amur PSS.
Věříme, že vás noví býci osloví a pomohou vám vyhledat ty nejlepší plemeníky pro vaše stádo. Podrobnější informace níže.


arrowLeft ... 2 3 4 5 6 7 8 ... arrowRight