Aktuality10. 01. 2018  holstein  První novinky v roce 2018
V druhé polovině měsíce ledna připravujeme dodávku nového red holštýnského býka. Jedná se o jedničku aktuální TOP prověřených redů v SRN, SNAKE RED (Snow RF x Destry x Ralstorm). Ze strany otce je velmi žádaný syn Snowmana býk Snow (NEO 262). Ze strany matky je slavná rodina Rubens Maygold. Dcery se výrazně prosazují ve stádech. Na první laktaci dokončují vývin těla, takže jsou velkého tělesného rámce s výraznou hloubkou těla. Vemena jsou výborně upnutá, prostorná a s větší délkou struků. Pozitivem je i možnost využití býka k připouštění jalovic.
Snake Red je představitelem špičkové genetiky plemene red holstein. Mimořádná příležitost využívat tohoto plemeníka umožní rozvíjet naše chovy a udržovat kurz zkvalitňování výsledků holštýnských krav v České Republice.


22. 12. 2017  holstein  PF 2018
Krásné Vánoce a do nového roku vše nejlepší, hodně štěstí, zdraví, osobních i pracovních úspěchů
přeje
GGI Czech


08. 12. 2017  holstein  Prosincové hodnocení genomických býků v ČR
Poslední hodnocení býků v roce 2017 jsme očekávali s radostnou předtuchou úspěchu. Musíme říci, že jsme nebyli zklamáni. V TOP 10 máme znovu pět býků, kteří odolali tlaku nastupující generace. Obecně je vidět markantní vliv býka Balisto, který se uplatňuje v pozici otce i otce matky. Tento trend byl patrný v SRN již v minulém roce a s jistým zpožděním dorazil i k nám. Úspěšnost plemenářského programu našich západních sousedů se ukazuje i zastoupením býků v TOP 10. Najdeme zde sedm býků od německých plemenářských organizací. Zbývající tři, mají v původ býka Balisto v rodičovské generaci. Jednička TOP býka Vancouver (Board x Balisto) je synem našeho býka Board NXB 266, který je aktuálně na devátém místě TOP.


arrowLeft ... 4 5 6 7 8 9 10 ... arrowRight