Aktuality07. 09. 2020  holstein  XIII. Mrákovská výstava trochu jinak
 Ve dvouletém cyklu se vždy těšíme na nejlepší výstavu red holštýnských a holštýnských krav v ČR. Vždy se jedná o vrchol výstavní sezony nejen kvalitou a množstvím předvedených zvířat, ale také snahou o inovativní přístup k prezentaci chovu skotu.


18. 08. 2020  holstein  Nové výsledky býků v ČR srpen 2020
 Nové hodnocení býků přineslo očekávaný přechod nejúspěšnějšího genomického býka posledních let Semino NEO 749 do kategorie prověřených. Semino nás nezklamal. V ČR dosáhl na výbornou hodnotu SIH 147,3 a zařadil se na druhé místo v konkurenci všech prověřených býků používaných v našich stádech. V Německu je aktuálně nejlépe hodnoceným prověřeným býkem a jeho popularita stále narůstá. Chovatelé, kteří použili Semina ve svých chovech se mohou těšit na špičkové potomstvo s vysokým potenciálem ekonomické produkce.


20. 07. 2020  holstein  Nový nástroj pro zlepšení ekonomiky stáda startuje od srpna 2020
 Při srpnovém zveřejnění plemenných hodnot holštýnských býků, bude představen nový nástroj pro výběr optimální kombinace rodičů pro maximalizaci ekonomických ukazatelů stáda. Jedná se o index RZ€. Tento index vyjadřuje ekonomický přínos potomstva daného býka vzhledem k průměrnému ekonomickému výsledku krávy v Německu. Index bude udáván přímo v eurech (€) a čím bude vyšší, tím má dané potomstvo vyšší potenciál ziskovosti.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight