Aktuality21. 06. 2021  holstein  Pustertalský skot - mléko a maso pro krále a císaře
 V nabídce našeho partnera se objevil býk plemene Pustertaler Sprinzen. Údolí Pustertal se nachází v jižním Tyrolsku a severovýchodní Itálii. Dnes je známé převážně milovníkům lyžování, ale je také domovem zajímavého plemene skotu. Výrok v titulku pochází z dob habsburské monarchie a ukazuje, jak důležité bylo v té době toto plemeno. V období Rakousko-Uherské monarchie bylo velmi populární a krávy se chovali i v okolí Vídně. Produkovali vysoce kvalitní a chutné mléko a maso dodávané i na císařský stůl. Po první světové válce nastává soumrak tohoto plemene a jeho postupné nahrazování jinými. Díky záchraně a obnově plemene se můžeme i dnes těšit z jeho výhod.


10. 06. 2021  holstein  Noví býci v nabídce od června 2021
 Na základě zájmu chovatelů připravujeme dovoz nových býků z SRN. Konkrétně se jedná o jedničku poslední genomové TOP býků v SRN Foreman a další špičkový býk Cosinus. Oba jsou vhodní pro robotické dojení dcer a k připouštění jalovic. V současnosti budou využíváni převážně pro šlechtění, ale po dalších výsledcích PH v srpnu budou dostupnější i pro produkční chovy. V srpnu budou navíc hodnoceni i v ČR na indexu SIH. Podrobnější informace níže.


07. 06. 2021  holstein  Aplikace GGI-SPERMEX-App 2.0
 Nejjednodušší přístup k informacím o všech býcích z našeho portfolia zajistí aktualizovaná aplikace GGI-SPERMEX App. Aplikaci si můžete nainstalovat na App Store nebo Google play. Funguje online a po stažení souborů i off-line. Zobrazuje aktuální plemenné hodnoty pro plemena Holstein, Simmental, Angelr, Brown Swiss, Jersey a také kombinovaná plemena. Krátce po každém novém odhadu PH máte k dispozici aktuální data.
Pouhými několika kliknutími máte přístup ke všem informacím o býcích. Při výběru ideálních plemeníků vám pomohou filtry dědičných znaků, jako je bezrohost, kappa-kasein, beta-kasein a nastavitelné filtry pro výkonnostní znaky a plemenné hodnoty.
Náš sortiment můžete snadno filtrovat a třídit podle svých vlastních požadavků. Jednoduše zkopírujte býky, na které byste se chtěli blíže podívat, do svého osobního seznamu. „Známé“ býky můžete také znovu filtrovat podle různých kritérií nebo je označit pro snadnější orientaci.
Aplikace umožňuje snadnou orientaci v celém sortimentu býků a je praktická i pro rychlou informaci přímo ve stájích. Aplikace GGI-SPERMEX je k dispozici také v češtině.
Věříme, že využijete této příležitosti a získané informace vám pomůžou ke správným rozhodnutím.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight