Aktuality12. 04. 2022  holstein  Mezinárodní úspěch býka Power
 Red holštýnský býk POWER RED 707 byl populární již jako genomický plemeník. Nasazen byl v několika špičkových populacích. Také v ČR jsme měli možnost ho používat. S postupem času prokázal své kvality a vyšvihl se mezi špičku prověřených redů v SRN. Dcery se pravidelně účastní výstav a soutěží holštýnského skotu.
Naposledy najdeme potomstvo na přehlídce EXPO Bull 2022 konané ve dnech 25. a 26. března 2022 ve Švýcarsku. Jejíž součástí byla i Národní výstava Holštýnského a Red Holštýnského skotu Švýcarska. Power byl zastoupen větším počtem dcer, které se výborně prosadily.
V kategorii prvotelek se úspěšně umístili plemenice Flo-Red a Power Katrisha. Katrisha byla oceněna také za nejlepší vemeno ve své třídě. Dcera Sauterelle obsadila druhé místo mezi kravami na druhé laktaci. U starších krav byly dvě dcery Power mezi 3 nejlepšími: Baileys vyhrála tuto kategorii, Movie ji následoval na třetím místě. Díky svému vynikajícímu vemenu byla Baileys vybrána také jako národní vítězka soutěže o nejlepší vemeno.
Vzhledem k takovým úspěchům není divu, že Power je již měsíce nejpoužívanějším redem ve Švýcarsku.
(Volný překlad z článku GGI-Spermex GmbH)


12. 04. 2022  holstein  SMAUG PP – nejlépe hodnocený bezrohý genomák v SRN
 Od dubna 2022 je chovatelům k dispozici nový býk Smaug PP NBR 131 (Simon P x Match P x Kerrigan). Dcery mají vysoký potenciál ekonomické produkce. Předpokládáme výborný zdravotní stav s výraznou dlouhověkostí. Funkční exteriér s vysokou vhodností korekce krátkých struků. Telení je hodnoceni jako průměrné. Hlavní devizou Smauga je kromě výborného původu hlavně homozygotní bezrohost. V tomto znaku se jedná o nejlépe postaveného býka v SRN. Veškeré potomstvo je bezrohé. Odpadá tím nepříjemný proces odrohování a s tím spojené náklady. Smaug PP je také v hledáčku šlechtitelů a můžeme se těšit na jeho kvalitní potomstvo v nabídce nových býků. Pro naše chovy je to příležitost obohatit plemenice o gen bezrohosti, který bude stále žádanější.


05. 04. 2022  holstein  Dubnové výsledky býků v Německu
 Dnes byly zveřejněny aktuální výsledky holštýnských býků. V černostrakaté i červenostrakaté populaci nejdeme mnoho novinek a potenciálně zajímavých býků. Nás těší, že býci z genomové selekce plynule přechází do kategorie prověřených býků. Mnoho našich genomáků se úspěšně prosazuje v následném hodnocení a to v SRN i v podmínkách ČR. V následujících řádcích vás chceme upozornit na některé zajímavé plemeníky.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight