Aktuality22. 11. 2018  holstein  EuroTier 2018
Ve středu 14. 11. jsme se skupinou našich zákazníků navštívili zemědělský veletrh EuroTier v německém Hannoveru. Na obrovské ploše výstaviště byla prezentována technologie chovu hospodářských zvířat a všechny myslitelné služby pro chovatele. Bez nadsázky je možné říci, že každý zájemce si zde našel inspiraci jak je možná vylepšit a modernizovat chov hospodářských zvířat. Naším hlavním zájmem je chov skotu, a proto jsme si vybrali jako základnu expozici naší mateřské organizace GGI-SPERMEX GmbH, která nabízí špičkovou genetiku od německých chovatelů. Jednodenní návštěva zdaleka nestačila na zhlédnutí všech expozic, ale zaměřili jsme se na konkrétní problémy na našich farmách. O získaných informacích by se dalo dlouze diskutovat, ale chceme se s vámi podělit o jeden konkrétní postřeh. V pavilonu, kde se prezentovali výrobci dojícího zařízení, dominovali dojící roboti. Jasně to naznačuje směr vývoje těchto zařízení a snahu o úsporu drahé a namáhavé lidské práce. I naši chovatelé se potýkají s nedostatkem pracovních sil a v západní Evropě je tento problém ještě výraznější. Robotizace může tento problém vyřešit.


16. 10. 2018  holstein  Říjnové hodnocení genomických býků
Aktuální hodnoty nás zastihly v době prezentace nového katalogu. Nově registrovaní býci jako jsou Garido NXB 535, Rafting NXB 536, Fisco NXB 537 a Marsden P RED 726 nejsou v tomto hodnocení zahrnuti, protože proces předání genotipů z SRN vyžaduje určité časové období. Přesto do těchto býků vkládáme nemalé naděje a těšíme se na další hodnocení v prosinci.


10. 10. 2018  holstein  Máme nový katalog
Vážení chovatelé,
máme pro vás připraven nový katalog býků. Pokud budete mít zájem, můžeme vám ho poslat v tištěné či elektronické podobě.
Tým GGI Czech s. r. o.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight