Aktuality11. 08. 2021  holstein  Semino NEO 749 – konečné vysvědčení
 V loňském roce se uzavřelo aktivní působení býka Semino v inseminaci a dnes nastal čas závěrečného hodnocení. Obecně je možno říci, že si držel vysoký standart po celou dobu využívání. V ČR obsadil první příčku v hodnocení gPH a držel ji nepřetržitě více než dva roky. O extrémních kvalitách tohoto býka jsme psali již mnohokrát a nebudeme je nyní opakovat. Důležité je, že tyto kvality udržel i po konečném prověření a naopak ještě zvýraznil svou dominanci.


09. 08. 2021  holstein  HACKER – hvězda, která stále září
 Hackera nemusíme příznivcům plemene brownswiss příliš představovat. Narodil se na farmě Guggenmoos / Eisenberg v roce 2008. Letos tedy v plném zdraví oslaví 13 narozeniny. Po dobu jeho působnosti došlo ve šlechtění k významným změnám. Genomická selekce, přechod na metodu Single Step a mnoho dalšího. Nic z toho Hackera neohrozilo. Ještě dnes má celkový index 117. Stále je jedním z nejoblíbenějších plemeníků.


08. 07. 2021  holstein  Foreman a Cosinus registrováni v ČR
 V minulých dnech proběhla registrace býků Foreman NBR 058 a Cosinus NXB 781. O nesporných kvalitách těchto býků jsme psali v minulém příspěvku. Aktuálně jsou určeni do šlechtitelských chovů a první ID již byly použity na špičkové matky. Do budoucna počítáme s širokým využitím i v produkčních chovech. Těšíme se na srpnové hodnocení PH, kde by mělo dojít k potvrzení vysoké kvality. Do budoucna můžeme očekávat nasazení některého z domácích synů k plemenitbě v ČR.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight