Aktuality16. 06. 2022  holstein  Radostné očekávání srpnových výsledků
 Na začátku června byl proveden neveřejný výpočet plemenných hodnot genomických holštýnských býků. Data jsou zasílána majiteli, ale nejsou veřejně publikována. Pro nás je důležité, že se v těchto výpočtech objevují býci, které jsme registrovali v posledním období. Již dnes se těšíme na srpnový výpočet, který potvrdí správnost naší volby. Velmi dobře se prezentují dva noví býci Smaug PP NBR 131 a Fellani NBR 130. Tito býci jsou úspěšně využíváni v SRN a několika dalších zemích. Chceme vás tímto upozornit na jejich kvality a dostupnost pro naše chovy.


14. 06. 2022  holstein  Zemědělská výstava Kroměříž 2022
  Počátky zemědělského výstavnictví v Kroměříži sahají až do roku 1858, kdy byla pořádána první výstava na statku pana Proskowce ve Kvasicích. Největší výstavu zažila Kroměříž v roce 1925, kdy se účast vyšplhala na 182 tisíc návštěvníků. V období socializmu byla tradice výstav potlačena. V roce 1996 se konal první ročník obnovené výstavy. V roce 2020 se výstava nekonala z důvodů covidové pandemie. V sobotu 11. června se konal již třináctý ročník a můžeme říci, že se opravdu vydařil.


20. 04. 2022  holstein  Potvrzení správné volby
 
V minulých letech jste moli v naší nabídce najít mladé býky Casino, Garido a Rafting. Mnozí z vás jste je úspěšně využili a teď nastává okamžik pravdy, kdy jsou zveřejňována pevná data těchto býků podle kvality potomstva. Všichni výše uvedení býci prokázali své kvality i v mezinárodním srovnání. V SRN jsou do 15 místa aktuální top prověřených holštýnských býků. V ČR nejsou součástí oficiální top pro nesplnění požadavků na počet hodnocených dcer, ale i tak mají hodnoty SIH na úrovni nejlepších. Tito prověření býci nabízí potvrzenou kvalitu vhodnou do našich stájí za velmi rozumnou cenu. Využitím jejich ID posílíte konkurenceschopnost vašeho stáda.
A nyví k jednotlivým býkům.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight