Aktuality10. 10. 2018  holstein  Máme nový katalog
Vážení chovatelé,
máme pro vás připraven nový katalog býků. Pokud budete mít zájem, můžeme vám ho poslat v tištěné či elektronické podobě.
Tým GGI Czech s. r. o.


10. 10. 2018  holstein  Ohlédnutí za Národním holštýnským šampionátem 2018
V pátek 5. 10. 2018 se v Lysé nad Labem sešli příznivci a významní chovatelé holštýnského skotu, aby předvedli svá zvířata. Byla prezentována telata, jalovice, prvotelky i starší krávy. Vrcholem bylo předvedení tří krav s celoživotní užitkovostí nad 100.000 kg mléka. Zajímavým zpestřením byla soutěž mladých vodičů, kde se ukázala nová generace zvířat i chovatelů. Posuzování zvířat se ujal pan Niels Erik Haahr z dánské farmy Anderstrup Holstein.


11. 09. 2018  holstein  DD Premium a DD Control – pomocník při prevenci onemocnění paznehtu
V mnoha chovech se setkáváme s infekčním onemocněním kůže v okolí paznehtů známým jako dermatitis digitalis (DD). Toto onemocnění může způsobovat výrazné ekonomické ztráty. I když se jedná o nemoc způsobenou převážně prostředím, byl v Německu proveden výzkum na četnost tohoto problému u dcer používaných býků. Výsledky pak potvrdily rozdílnou vnímavost k onemocnění u potomstva jednotlivých býků. Předpokládaný vliv genetického základu zatím není plně objasněn, proto se nebude uvádět jako RPH u všech býků, ale od srpna 2018 budeme označovat značkou DD Control 25% nejlépe hodnocených býků a značkou DD Premium 10% nejlépe hodnocených býků. Využijte nových informací pro větší odolnost vašeho stáda.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight