Aktuality03. 01. 2019  holstein  První novinky v roce 2019
Od ledna nabízíme dva nové plemeníky. Jedná se o prověřeného býka Barcley, který prokázal svou vysokou kvalitu v SRN a na základě požadavků chovatelů jej zařazujeme do naší nabídky a mladého genomického reda Nature RED 730, který ještě zkvalitňuje naši nabídku red holštýnských býků.


04. 12. 2018  holstein  Nové hodnocení holštýnských býků – prosinec 2018
Genomika
Jak už jsme si zvykli, jedničkou je stále fenomenální SEMINO NEO 749, i přes to, že před prosincovým hodnocením došlo ke změně výpočtové báze. Referenční bází jsou býci ročník 2010. Od únorového hodnocení nenašel přemožitele a stále vyčnívá nad ostatními. V hodnocení genomických plemeníků panuje obrovská konkurence zejména ze strany mladých býčků narozených v posledním roce. O to cennější je výkon Semina. Pro chovatele je to příležitost použít tu nejlepší genetiku za výhodnou cenu. Semino je správná volba pro ty, kteří hledají otce zdravých, exteriérových a vysoce užitkových krav.


22. 11. 2018  holstein  EuroTier 2018
Ve středu 14. 11. jsme se skupinou našich zákazníků navštívili zemědělský veletrh EuroTier v německém Hannoveru. Na obrovské ploše výstaviště byla prezentována technologie chovu hospodářských zvířat a všechny myslitelné služby pro chovatele. Bez nadsázky je možné říci, že každý zájemce si zde našel inspiraci jak je možná vylepšit a modernizovat chov hospodářských zvířat. Naším hlavním zájmem je chov skotu, a proto jsme si vybrali jako základnu expozici naší mateřské organizace GGI-SPERMEX GmbH, která nabízí špičkovou genetiku od německých chovatelů. Jednodenní návštěva zdaleka nestačila na zhlédnutí všech expozic, ale zaměřili jsme se na konkrétní problémy na našich farmách. O získaných informacích by se dalo dlouze diskutovat, ale chceme se s vámi podělit o jeden konkrétní postřeh. V pavilonu, kde se prezentovali výrobci dojícího zařízení, dominovali dojící roboti. Jasně to naznačuje směr vývoje těchto zařízení a snahu o úsporu drahé a namáhavé lidské práce. I naši chovatelé se potýkají s nedostatkem pracovních sil a v západní Evropě je tento problém ještě výraznější. Robotizace může tento problém vyřešit.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight