Aktuality12. 04. 2022  holstein  SMAUG PP – nejlépe hodnocený bezrohý genomák v SRN
 Od dubna 2022 je chovatelům k dispozici nový býk Smaug PP NBR 131 (Simon P x Match P x Kerrigan). Dcery mají vysoký potenciál ekonomické produkce. Předpokládáme výborný zdravotní stav s výraznou dlouhověkostí. Funkční exteriér s vysokou vhodností korekce krátkých struků. Telení je hodnoceni jako průměrné. Hlavní devizou Smauga je kromě výborného původu hlavně homozygotní bezrohost. V tomto znaku se jedná o nejlépe postaveného býka v SRN. Veškeré potomstvo je bezrohé. Odpadá tím nepříjemný proces odrohování a s tím spojené náklady. Smaug PP je také v hledáčku šlechtitelů a můžeme se těšit na jeho kvalitní potomstvo v nabídce nových býků. Pro naše chovy je to příležitost obohatit plemenice o gen bezrohosti, který bude stále žádanější.


05. 04. 2022  holstein  Dubnové výsledky býků v Německu
 Dnes byly zveřejněny aktuální výsledky holštýnských býků. V černostrakaté i červenostrakaté populaci nejdeme mnoho novinek a potenciálně zajímavých býků. Nás těší, že býci z genomové selekce plynule přechází do kategorie prověřených býků. Mnoho našich genomáků se úspěšně prosazuje v následném hodnocení a to v SRN i v podmínkách ČR. V následujících řádcích vás chceme upozornit na některé zajímavé plemeníky.


08. 03. 2022  holstein  Rozšíření nabídky býků
 První měsíce letošního roku jsou velmi bohaté na nové býky. Od března budeme nabízet nové plemeníky Fellani a Gnabry. Jedná se o mladé býky s vysokým potenciálem pro naše chovatele. Oba jsou k dispozici i v sexované formě za rozumnou cenu a rozšiřují naši nabídku holštýnských býků. Obecně se snažíme nabízet plemeníky, kteří mají potomstvo vhodné do chovů v ČR a mají vysoký ekonomický přínos. V následujícím textu vám představíme oba býky podrobněji.


arrowLeft 1 2 3 4 5 6 7 ... arrowRight