Aktuality12. 04. 2022  holstein  Mezinárodní úspěch býka Power
 Red holštýnský býk POWER RED 707 byl populární již jako genomický plemeník. Nasazen byl v několika špičkových populacích. Také v ČR jsme měli možnost ho používat. S postupem času prokázal své kvality a vyšvihl se mezi špičku prověřených redů v SRN. Dcery se pravidelně účastní výstav a soutěží holštýnského skotu.
Naposledy najdeme potomstvo na přehlídce EXPO Bull 2022 konané ve dnech 25. a 26. března 2022 ve Švýcarsku. Jejíž součástí byla i Národní výstava Holštýnského a Red Holštýnského skotu Švýcarska. Power byl zastoupen větším počtem dcer, které se výborně prosadily.
V kategorii prvotelek se úspěšně umístili plemenice Flo-Red a Power Katrisha. Katrisha byla oceněna také za nejlepší vemeno ve své třídě. Dcera Sauterelle obsadila druhé místo mezi kravami na druhé laktaci. U starších krav byly dvě dcery Power mezi 3 nejlepšími: Baileys vyhrála tuto kategorii, Movie ji následoval na třetím místě. Díky svému vynikajícímu vemenu byla Baileys vybrána také jako národní vítězka soutěže o nejlepší vemeno.
Vzhledem k takovým úspěchům není divu, že Power je již měsíce nejpoužívanějším redem ve Švýcarsku.
(Volný překlad z článku GGI-Spermex GmbH)