Aktuality03. 01. 2019  holstein  První novinky v roce 2019
Od ledna nabízíme dva nové plemeníky. Jedná se o prověřeného býka Barcley, který prokázal svou vysokou kvalitu v SRN a na základě požadavků chovatelů jej zařazujeme do naší nabídky a mladého genomického reda Nature RED 730, který ještě zkvalitňuje naši nabídku red holštýnských býků.
BARCLEY (Balisto x Epic x Man-O-Man)
Jak je patrno, nejedná se o žádný outcross, ale o prověřeného býka, který je aktuálně na druhém místě TOP býků v Německu. Výborně hodnocen byl již jako genomák. Od dcer Barcleye můžeme očekávat velmi dobrý exteriér s velkou kapacitou těla, dobrými končetinami a výraznými vemeny. Barcley umožňuje výraznou korekci krátkých struků a současně je vhodný k připouštění jalovic. Z hlediska produkce je zajímavý zejména pro ty, co chtějí navýšit obsah mléčných složek při zachování vysoké produkce mléka. První dcery jsou již na třetích laktacích a plně potvrzují vysoká očekávání o kvalitách tohoto býka. Barcley je omezen pouze svým původem, ale jinak je vhodný k plošnému využití zejména na jalovice.

NATURE RED 730 (Nuance x Label P x Malvoy)
Mladý nadějný plemeník má v původu býky úspěšně používané i v ČR. Vysoce hodnocen v SRN. U dcer očekáváme navýšení produkce mléka při současném navýšení mléčných složek. Předpokládáme výborný exteriér s důrazem na utváření vemene. Nature je doporučován do stájí s robotickým dojením, nebo tam kde o tom do budoucna uvažují. Další devizou je prodloužení délky struků a snadné telení umožňující připouštění jalovic. Pozitivně jsou hodnoceny znaky zdraví a dlouhověkosti. Nature je vhodný i do černostrakatých stád pro alternativní původ. Nabízí komplexní kvalitu a je dobrou volbou pro progresivní chovatele, kteří uvažují o budoucnosti svého stáda.